12 Ağustos 2011 Cuma

3.SAYFA HABERLERİ !

Muhabirimiz bildiriyor ;
 Eski kocası Karabaş K. 'den dayak yediği için defalarca karakola ve savcılığa müracaat eden şikayet dilekçesi veren Nazlı K.  dün akşam saatlerinde yol ortasında eski kocasının akrabaları tarafından bıçaklanmak suretiyle  ağır yaralandı. Nazlı K.'nin tedavisi Belediye Veterinerlik  Hizmetleri  binasında sürdürülüyor. Durumu kritik olan Nazlı K. 'nin hayati tehlikesi sürüyor.

Kasaplar Mahallesinde akıl almaz soygun ; Mahallenin sakinlerinden Keşkül T.'nin kulübesi dün gece yarısı eşgali belirlenemeyen köpek ya da köpeklerce soyuldu. Keşkül T.'nin kasap dolabında bekletmek yerine gömerek sakladığı 5 adet dana kaval kemiği,yarım kuzu budu ve 1 kg. kadar olduğu tahmin edilen sosisi alarak kaçan hırsız yada hırsızlar Keşkül T.yi etkisiz hale getirerek izlerini kaybettirdiler. Keşkül'e Amerika'dan akrabalarının getirdiği ithal tasmalara dokunmayan hırsız ya da  hırsızların sahipsiz oldukları tahmin ediliyor. Yakalanmaları an meselesi .
Mahallenin en güzel kedilerinden olan Küdük T. dün gece eşgali belirlenemeyen kişilerce kaçırıldı. Küdük T.'nin  gözü yaşlı annesi  ''kızımın hiçbir kötü huyu yoktu ,son zamanlarda internette tanıştığı bir tekirden söz ediyordu. Bunu neden yaptılar anlamıyorum ,kızımı bulun '' diye haykırdı... Yetkililer genç cins kedileri tuzağa düşüren bir Pet Shop şebekesinin izinde olduklarını yakalanmalarının an meselesi olduğunu söylediler...

Siz gazetede hiç böyle haber okudunuz mu ? O halde soruyorum size  hayvanların kime ne zararı var ? 
Dünyada bizden başka canlıların da yaşam hakkı olduğunu  unutmayalım. 
Uzun ve sıcak yaz günlerinde kapımızın önüne koyacağımız bir kap mama ve bir tas suyu onlardan esirgemeyelim. Ama lütfen evde yenmeyen ekşimiz bozulmuş yemek artıklarını değil ... Bu tip gıdalar  çevrede daha çok tepki çektiğinden ve çevre kirliliği yarattığından zaten hayvanlardan nefret eden bir kısım insanların eline paha biçilemez değerde koz veriyor. 
Sevgiyle kalın kuyruklu dostsuz kalmayın !7 yorum:

 1. Çok güzel yazmışsınız.
  Her satırına katılıyorum.
  Onlarsız bir dünya olamaz.

  YanıtlayınSil
 2. her harfine katılıyor ve patimi basıyorum ellerinize ve yüreğinize sağlık

  YanıtlayınSil
 3. Evet, muhteşem bir örnekleme. Çok güzel yazmışsınız. İnsanoğlunun zaaflarını, birbirine ve diğer canlılara yaptıklarını asla hiç bir canlı yapmıyor.

  Duyarlı insanlar da var şükürler olsun ama çok azınlıkta..

  Dün sabah belirli yerlere bir kaç hayvansever tarafından konulan tüm su kapları atılmış. Şaşırdım kaldım. Hepsinin bir anda yok olması tesadüf değil:((

  YanıtlayınSil
 4. Hayvanları insanlardan daha çok sevdiğimi itiraf ediyorum. Minicik köpek yavrusuna tekme atabilen adamın nesini seveyim. Beynimdeki en kötü görüntülerden biridir. Adamı öldürsem gam yemezdim ki maalesef çocuktum:( Şimdi görsem sille tokat girişirim.

  YanıtlayınSil
 5. Ablacım; haberlerin çok hoş bir düzmeceden ibaret olduğunu umuyor ve varsayıyorum:)) Allah korusun..Kimseyi onlardan, dahası onların sevgisinden mahrum bırakmasın..

  YanıtlayınSil
 6. Sevgili Çocukların Annesi Colette Hanımefendi,
  Vay efendim vay vay ki vay, ne olur olmuş, neler olmuş. Eli kırılası alçaklar neler yapmışlar böyle.
  Zannediyorum bu yüzden tadilatta yapmışsınız.
  Efendim latif ve nükteden ruhunuzdan hem gülmeceli hem de tebessüm ettirirken düşündüren cümleler dökülmüş.
  Sevgiyle...

  YanıtlayınSil
 7. Ooooo neler oluyor dedim bir an:(Dünya tersinemi döndü...
  Dileğin için içten bir AMİİİİİİN...
  sEVGİLER:)

  YanıtlayınSil