5 Mart 2012 Pazartesi

Tü tü tüüü ! Maşallah,nazar değmesin inşallah !
Blog dünyasında kocaman bir aile olduk. Artık sıkıntılarımızı sevinçlerimizi  paylaşıyor ,ortak yaşam tarzları olanlar birbirlerini belki de reel arkadaşlarından daha iyi tanıyor. 
Geçen hafta diğer BLOĞUMDA  sözetmiştim. Küdük biraz hasta. Yaklaşık 3 gün ne yediyse çıkardı ,zaten bir damlacık olan hayvancağız gözle görülür bir şekilde zayıfladı. C.tesi günü vücudu susuz kaldığı için veterinerimiz ona serum bağladı,serumla birlikte vitamin takviyesi yaptı ve bulantı kesici ilaçlar verdi. Daha klinikten gelir gelmez neşesi yerine geldi kuzucuğumun,önce veterinerimizin önerdiği diyet mamadan doya doya yedi,sonra oynadı oynadı ve huzurlu bir şekilde uyudu. 
Bizim kedilerin  hiç anlaşamadığını ,her fırsatta birbirlerine sataştıklarını biliyorsunuz. Küdük sık sık ufacık cüssesine bakmadan Tagaddi'ye bulaşır, bunun sonucunda ağzının payını alır biraz da abartarak çığlık çığlığa koşturur evin içinde. Bizim evin günlük ritüelidir bu :) Her şeye rağmen aynı evde yaşayan iki canlı olarak nerede durmalarını gerektiğini çok iyi bilirler. Küdük'ün hastalığı nedeniyle pek duygulanan Tagaddi 'nin merhamet dolu bakışları ve yakınlaşma çabaları dün akşama yansıyan karelerdi. Görüldüğü üzere kucağı paylaşılamayan yine benim ama bu kez bir fark var,kediler geçici bir sulh antlaşması yapmış görünüyorlar.
Her halinizi severim ben sizin. Canlarım benim !
Bu güzel canlar ve ben ,hepimiz hepinize çok güzel bir hafta diliyoruz. Sağlıkla kalın !

11 yorum:

 1. geçmiş olsun, keyfiniz daim olsun. Biz bir tane pisiyi sevmeye doyamıyoruz, 3 pati kimbilir ne güzeldir:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Boncukçu teşekkürler. 3 pati çok güzel ama bazen de çok zor ne yazık ki ...

   Sil
 2. Oh geçmiş olsun. Ne güzel pozlar vermişler. İçinde sevgi olan her şey muhteşem.

  YanıtlayınSil
 3. Geçmiş olsun Küdük . Çok tatlısınız siz...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederiz Kömür Dalton ! Sen de çok tatlısın !

   Sil
 4. Canım Küdük'üm benim geçmiş ve son olsun. Yerim bu kızları birlikte nasıl da güzeller :) mutlu bir hafta diliyorum ben de sizlere :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Yeşim çok teşekkür ederiz. Kızlar pek güzeller ama bir de anlaşabilseler,her gün her gün kavga kıyamet ne yazık ki :(

   Sil
 5. Aman Allah (c.c.) bozmasın. 41 kere maşallah.
  Küdük'e tekrar çok geçmiş olsun.
  Hepsini çok çok öptüm:)

  YanıtlayınSil
 6. Aman nazar değmesin! :)
  Pek bi' güzeller böyle yanyanayken bunlar.
  Tagaddi yine de temkinli duruyor :)
  Küdük'e kıyamıyorum, zaten bir lokmacıklar, bir de yemediklerinde hemen yüzleri süzülüyor :(
  Dilerim Kürşat'ın elleri iyi gelir de bir an önce toparlanır :)

  YanıtlayınSil
 7. Ah kuzuma geçmiş olsun beniiim:) Hiç kıyamaaam:( Hastalığı okumadan önce "galiba yaşlanmış bunlar, geçinmeye başladıklarına göre:) " diye düşündüm ama hastaymış yavrucak..Aman diyeyim, onlar hasta olmasın lütfen..

  YanıtlayınSil