10 Nisan 2012 Salı

Bizden haberler !

Ne çok ara vermişim yazmaya... Kızların biri yatıp biri kalkınca hem zaman bulamadım hem de hep hastalıklardan söz etmek canınızı sıkar diye bile isteye erteledim açıkçası.
Bu gün kızlarımın sevgili ablası  Özge de   bizden ses çıkmadığını görüp Küdük'ün hal hatırını  soran bir yorum yazınca ''tamam '' dedim, '' yazma zamanı '' geldi,hem ''gözden ırak olan bakarsınız gözden de ırak olur '' . Bir ''merhaba !'' diyelim dostlara...
Biz iyiyiz çok şükür,ufak tefek yaramazlıklar olmuyor değil. Örneğin antibiotik tedavisi sonrasında bağışıklık sistemi zayıflayan Keşkül'de mantar başladı. Şimdi sabah akşam o bölgeye  merhem sürüyoruz,yatağından başka yerde yatmasını engelliyoruz ve en fenası kedi kızlardan uzak tutuyoruz. Mantarı kontrol altına aldık ama çok inatçı olduğu için tedaviye devam ediyoruz. Küdük de oldukça iyi ama diyete devam,zaten diyet mamasının dışında hiçbir şey yiyemiyor ,anında çıkarıyor :( Tagaddi maşallah sokaklarda hayatta kalmayı becermiş bir savaşçı olduğundan şimdiye değin bir çürük diş haricinde hiçbir sağlık problemi yaşamadı, (tık tık tahtaya vurma sesi )
Evcil hayvanlar çocuk gibiler,kısacık yaşamları boyunca  size hep muhtaçlar. İnsanı çok mutlu ediyorlar ama onlar da hasta oluyor ,keyifleri kaçıyor ,bazıları psikolojik sorunlar yaşıyor. Önemli olan ,iyi günde kötü günde beraber olmayı baştan kabullenmek , en ufak sorunda onlardan vazgeçmemek. Bu anlamda herkesin evcil hayvanla yaşamaya uygun olmadığını düşünüyorum ben. Bunu kabul etmeli ve bir heves uğruna onları alıp eve getirdikten hele ki ev hayatına alıştırdıktan sonra terk etmemeli. Maalesef ortalığı kirletiyorlar hem de bir tanesi yetiyor de artıyorken  bu iş için bizim evde  3 tane var. Günümün hatırı sayılır bir kısmı evi temiz ve derli toplu tutmaya çabalamakla geçse de  ''her şeyin bir bedeli var '' deyip bu bedeli gönüllü olarak ödüyorum. Bir de evcil hayvan sahibi olmaya mutlaka ailece karar verilmeli. Evde bir kişi bile istemese ,karşı çıksa bu iş olmuyor. 
 Bunlar zaten bu bloğun takipçilerinin çok iyi bildiği konular,sözü uzatmanın anlamı yok. Ben en iyisi sizi Küdük'ün  son fotoğraflarıyla başbaşa bırakayım.
Şimdilik hoşçakalın,kendinize çok iyi bakın lütfen ,tabii evdeki minik patililere de...
Sevgiler !16 yorum:

 1. Öncelikle tekrar geçmiş olsun diyelim; inşallah bir daha görmezsiniz bu sıkıntıları.

  Ne kadar da güzel söylemişsiniz. ''Evcil hayvanlar çocuk gibiler,kısacık yaşamları boyunca size hep muhtaçlar. İnsanı çok mutlu ediyorlar ama onlar da hasta oluyor,keyifleri kaçıyor,bazıları psikolojik sorunlar yaşıyor. Önemli olan,iyi günde kötü günde beraber olmayı baştan kabullenmek, en ufak sorunda onlardan vazgeçmemek. '' bu sözlerinize yürekten katılıyorum.

  Güzeller güzeli Küdük yine prensesler gibi maaşallah! Çiçeklerin güzelliği bile yanında sönük kalıyor. Allah nazarlardan saklasın. Keşkül'ü ve Tagaddi'yi de öpüyorum. Sevgiler, selamlar..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler iyi dilekleriniz için sevgili komşum. Paylaşmanız beni mutlu eder seve seve... Sevgiyle kalın!

   Sil
 2. Bu harika yazıyı Twitter'da paylaşıyorum.

  YanıtlayınSil
 3. Sizlerden gelen güzel haberler beni mutlu ediyor.
  İnşallah en kısa zamanda tamamen sağlık sorunlarından kurtulurlar.
  Kızlarınıza kocaman bir MAŞALLAH.
  Sevgiyle kalın.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ayşımcığım teşekkür ederiz canım. Sağlık dilekleri hepimiz için...

   Sil
 4. Kıyamammm yalnız kalmak da onu üzer ama yapacak bir şey de yok:(( çabucak iyileşirler inş.
  Maviş gözlerin senin nazarlığın prenses .
  Canım senide kızları da öpüyorum tekrar geçmiş olsun

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Haticeciğim Keşkülle daha fazla ilgilenerek yalnızlığını unutturmaya çalışıyorum. Hayvanlardaki bu tip mantar insana bulaşmıyormuş :)

   Sil
 5. Pek güzeller, geçmiş olsun kuzulara.
  Tekir kızlar sokak ırkı olduklarından genetik olarak daha sağlamlar gerçekten. Maşallah hepsine. Burunlarından öptüm ayrı ayrı.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederiz. Tekirler şahane,cins kediler zor çook zor :(

   Sil
 6. oww ne kadar güzel ne alımlı pozlar onlar:) öperim küdük'ü kocaman..

  çok geçmiş olsun pati kardeşlere:( inş. çok kısa zamanda iyileşir mantarı:( çok güzel şeyler söylemişsiniz çok fedakarca, merhametlice.. Allah size de güç kuvvet versin^^ ve en önemlisi aile bireylerinin tamamının bu durumu kabul etmesi..

  güzel haberlerinizi bekliyoruz
  sevgiler Shiro'dan ve benden :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Eflatunkedi Nisa hanımcığım Küdük teşekkür ediyor :) Shiro'ya selam söylüyor ! Allah hepimize güç kuvvet versin,amin !

   Sil
 7. Allah'ım!
  Şu güzeller güzeli beni delirtiyor! :)
  Nazar değmesin, bir tüyüne zarar gelmesin! :)
  Benim nazarım değmez ama... meraklanacak durum yok.
  Baktıkça içim gidiyor, ne de güzel çıkmış o laleler arasında :)
  Tüyler mi kesilmiştir, nedir? :)
  Keşkül'e üzüldüm, dilerim en kısa sürede iyileşir.
  Hepsinin patilerini tek tek öp n'olur benim için collette'cim :)
  Sevgiler.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kızlarımın Ella ablaları,Amin amin !!! Hepimizin yavrularını Allah esirgesin ! Tüyler kesildi ama yavaş yavaş çıkıyorlar. Biz de sizi öpe öpe sırılsıklam yaptık :D

   Sil
 8. Sevgili Nilgün hanım,burayı elimden geldiğince kaçırmadan takip ediyorum.Küdük'ün iyi olduğuna çok sevindim.Geçen ki kazaklı,süt bardaklı pozu öyle sevimliydi ki,hem güldüm hemde Nilgün hanım sanki, çocuğuna süt içiriyor dedim.İnanın dediklerinize aynen katılıyorum.Evimize girdiler,artık bizim ferdimiz oldular.Beni terk etmediği sürece ben onu nasıl terk ederim?Terk edenlere ben de inanamıyorum.Ellerimle beslediğim bir canlıyı nasıl atarım?Düşünmek bile çok günah.
  Temizlik, biz kadınlar için biraz problemli.Ben evdekilerden daha çok evhamlıyım.Yaz geldi halıları kaldırdım,şimdi yerleri silmek daha bir kolay oldu.Tabiki bir kere silmekten bahsetmiyorum,akşama kadar 3-5 fasıl oluyor,tüyler ve pati izi için....Koltuk ve yatak örtüleri de çok sık yıkanıyor evde.Dışarı her çıkartmamızda patileri de bizim üstümüzü kirletiyor onla oynarken.Velhasıl çamaşır ve dezenfektan işleri bitecek gibi değil hiç birimizin.Ama her şeye rağmen onları seviyoruz.İlk zamanlar çok söyleniyordum,şimdi söylenmiyorum artık.
  Evdeki steril işlerini ben kontrol ettiğimden, daha bir rahat ettim.Bazen şükrediyorum,ya KAJU çişini hiç öğrenmeseydi ne yapardım? diye. Evde küçük tuvaleti o kullanıyor.Hep dışarı götürsem, o bile sorun olmayacak.Ben bu kadarına bile razıyım artık.
  Su kabı boşalınca ayağıyla kabı itekliyor,ses çıkartıyor ve bekliyor. Susadığını söylüyor.Artık bizlerle iletişim kurmayı gerçekten o da istiyor ve biliyor.Birbirimizin dillerini anlamaya çalışıyoruz.Gülmeyin ama gerçekten lisan bilgileri var.Bundan ötesi can sağlığı diliyelim.
  Hoşcakalın,sevgiler.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sibel hanımcığım Kaju'yu eğitirken neler yaşadığınızı çok iyi bildiğim için size hayranlığımı dile getirecek sözcükler yok :) Harikasınız,sizi çok çok öpüyoruz .Sevgiyle kalın !

   Sil
 9. oh pembiş kulaklık boncuk gözlüm ne tatlı çıkmış :)

  yeni gördüm bu yazınızı, çok geçmiş olsun tekrardan..

  YanıtlayınSil