27 Ekim 2013 Pazar

BAHÇEDE KIŞ HAZIRLIKLARI


Arka bahçede onlar için güvenli ve sıcak bir yuva yapmaya çalıştık.
Burası hem site trafiğinden uzak hem de bahçemiz çitle çevrili olduğu için köpek giremiyor .
Üstelik yönü itibariyle yaz kış neredeyse gün boyu güneş alıyor.


Keşkül'ün taşıma çantasını kedilere tahsis ettik :)
Yağmurlar başlamadan tümüyle kalın naylonlarla kaplayacağız. Kediler için ufak bir giriş kapısı bırakacağız ,o kadar. Şimdilik evlerine alıştırmaya çalışıyoruz.Mama ve su kaplarını buraya taşıdık.
Yemek zamanı hala alışkanlıklarından vazgeçemedikleri için ön kapıya koşuyorlar ama oradan site içindeki araçlar geçtiği için koşarken birisi daha ezilecek diye çok korkuyorum.


Karapati

Vicdan

Kahve
 
Küçük ,yaramaz ve maceracı KimyonArtık 8 yaşında olan ağırbaşlı hanımefendimiz Tagaddi ,evde pineklemeyi tercih ediyor !

Biizm Kedili Ev'den pazar faaliyetleri bu kadar.
Herkese güzel ve verimli bir hafta dilerim!

12 yorum:

 1. Ellerinize, kollarınıza, yüreciğinize sağlık komşucuğum. Ne iyi düşünmüşsünüz. Bahçenizin çitle çevrili olması çok iyi. Bizim çitimiz yok.Aşağıya yiyecek bırakırsam sitenin evli, evsiz tüm kedisi köpeği geliyor. İçinden çıkılmaz bir durum oluyor. Kapıda verince de her an her saat kapımızda beş on kedi oluyor. Şimdilik bir tane de barınma yerimiz var. Kışın gecekondu tarzı kutudan yapılmışlar ekleniyor. İşimiz zor yani.
  Kedicikleriniz çok tatlılar. Tagaddi o kadar yaşlı mıydı? Kuzum benim, sağlıklı yaşlanmalar olsun, ne diyeyim.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili komşum durum bizde de aynı. Yemek saati 20 bazen daha çok kedi toplanıyor. Bizimkilerle kavga ediyorlar,ne kötü laf bizimkiler ve diğerleri ama mecburen öyle söyledim. Zira benim himayemde olanlar kısır ve aşılı fazlasına gücüm yetmiyor-yetemiyor :(
   Ben de çareyi himayemde olanları diğerlerinden kısmen ayırmakta buldum. Gıda takviyesine devam ama evleri belli olsun !

   Tagaddi yaşlı bir kedi sevgili komşum. Martta 8 bitecek hatta. Keşkül bile mayısta 7 oldu. Allah uzun ömür versin hepimizin canlarına.
   Sevgiler bizden Begonvilli Ev'e !

   Sil
 2. Sizin fotoğraflar her zaman içimi açıyor benim. O güzel tüylerine bööyle yumulasım geliyor. :) kışı anneleri sayesinde rahat sıcacık geçirsinler inşallah. Allah'ıma emanet olsunlar. :).
  Bizim de ana kapıyı açınca eve bir kedi hücumu olurdu. Ben hastahanede iken o olayı bitirmişler. Alt bahçeye açılan kapıdan yemeklerini vermişler. Ben sürekli merdiven inmeye üşendiğim için yapmamıştım bunu, ama şimdi uydum mecburen. :) aslında eve giri çıkış açısından rahatlık oldu tabi, ama günde kaç sefer merdiven indiğim belli değil. :)
  Tagaddi benim Cüncür'ümden de büyükmüş. Cüncür 8 nisan 2006 doğumlu.
  Hepsine kocamaaan maşallah. Upuzuuuun kedi ömürlerinin en uzununu yaşasınlar.
  Sevgilerimle.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bizim de ön kapıda biriktikleri için insanlar garip garip bakıyorlardı hem de ortalığı çok kirletiyorlardı. Yavaş yavaş arka bahçeye alıştırıyorum ki hem insanlardan hem de trafikten korumuş olacağım.
   Dileklerine kocaman bir "amin! " diyorum.
   Sevgiyle kalın!

   Sil
 3. komşunuzun sokağa attığı iran kedisi Vicdan' dı değil mi? :(
  Allah'ım sizden razı olsun.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet karşı komşumun sokağa attığı kedicik bu :(

   Sil
 4. sizleri okudukça hayalimdeki müstakil evde yaşayacaklarım geliyor. tüm canlar çok tatlı
  günbe gün artması çok zor
  biz 3 gün yazlığa gittk 3 günde evin önünde 5 6 tane toplandı en iyisi daha güvenilir bir parkdamı yemek vermek acaba çünkü bazı kendini bilmez insanlarda nasıl olsa kedi bakılıyor diye muhtaç kedileri sizler gibi iyi yürekli insanların bahçelerine atıyorlar duyuyouz şahit de oluyoruz
  keşke herkezs sevse ve belediyeler kedi evleri yapsa parklarda

  sevgiler
  kimyon dünya güzeli olmuş bu arada

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Yıldız kesinlikle haklısın. Belediyeler uygun parklara kedi evi yapıp buradaki kedilerin düzenli olarak bakımın yapmalı ve üremelerini kontrol altına almalılar.
   Gönüllüler yine gidip sevsin beslesin değil mi?

   Size de hayalinizdeki yaşama sağlıkla mutlulukla kavuşmak nasip olsun inşallah!

   Sil
 5. Hepsi birbirinden guzeller yaa maşallah :))
  Bizim ilçe belediyesi geçen sene farklı yerlere besleme-su odakları kurdu ve çok da guzellerdi ama insansılar sagolsun çogunu kırmışlar. Barınaga gittigimde gösterdiler, depoda duruyorlardı. Bu nasıl bir ego tatmini anlamış degilim.

  YanıtlayınSil