20 Mayıs 2013 Pazartesi

MUCİZELER!!!

Epeydir uğramamışım yine buraya. Her şeye rağmen buranın izleyenleri çok candan ve sadık. Ben yazsam da yazmasam da uğruyorlar, yorum bırakıyorlar; hatta bir baktım da sayıları usul usul artmaya devam ediyor. 

Bu bloğa yazmaya başlarken insanlarda hayvan sevgisi uyandırmak,hayvanlara yardım etme isteğiyle onları bir şeyler yapmaya teşvik etmek gibi bir amacım vardı ama zaten hayvanseverler buraya uğradığı için bloğun şekli giderek değişti . Benim kızların aracılığıyla sizlerle sohbet eder hale geldim. Tabii burası onların oyun alanı olduğu için çoğu kez onlar anlattı siz dinlediniz. Bu kız bizim evin yeni neşesi.
Pek güzel pek alımlı bir kediş değil ama nasıl sevimli ,nasıl neşeli ,nasıl oyuncu bir şey anlatamam.

Tagaddi'yi saymazsak tüm kediler bana -travmalı olarak- erişkin yaşlarda  iltica ettikleri için (!) uzun zamandır yavru kedimiz olmamıştı. Unutmuşuz.
Şimdilerde evimizin neşesi bu Süzme Karapati adını verdiğimiz çirkin ördek yavrusu !

İnsanlara inat biri kör, diğeri annesi tarafından terkedilmiş ,kardeşi trafik canavarı işbirlikçisi insan denen yaratık (!) tarafından katledilmiş bu iki can birbirlerine yoldaş oldular.
Acılarını unuttular,yaralarını sardılar mutlu mesut yaşayıp gidiyorlar!

Vicdan adını verdiğimiz kör İran kedisi bize sığındığında kendini temizlemekten vazgeçmişti. Eve aldığımız ilk günler yatağına pislemiş ve kendi pisliğinde yatmaya devam etmişti Bilenler bilir ki bu bir kedi için asla kabul edilebilir bir davranış değildir. Kedi ölür de eve pislemez hele ki yatağına asla! Düşünün yani ne haldeydi yavrucak,neredeyse ölmeye yatmıştı ...

Şimdi mi? Ağır ve özürlü gövdesine rağmen Süzme Karapatiyle oyunlar oynuyor,onun her türlü yaramazlığına katlanıyor,daha da güzeli bu işten çok memnun görünüyor. Kendini nazlanmadan taratıyor ve ben her sabah gözlerini temizlerken gıkı çıkmıyor ! Ahhh bir de onu hiç terketmeyecek bir aileye yuvalandırabilsek !

İnsanlara örnek olması dileğiyle...

10 yorum:

 1. nasıl güzelsinizzzzzz maşallahhhh

  YanıtlayınSil
 2. Nasıl da muhabbetli kankalar olmuşlar böyle:) Biliyorlar kendilerini seveni, kollayanı, o yüzden de uyumlular. Bizim küçük anne de pek insanlara yaklaşan bir kedi değildi. Yine de ben kafeslerini temizleyip düzenlerken uslu uslu yanımda bekliyor.

  YanıtlayınSil
 3. Kedinin kendini temizlememesi hele hele pisliğini örtmemesi her şeyden vazgeçtiği anlamına geliyor.
  Ne güzel ki, senin gibi biri tarafından sahiplenildi.
  Çok zor biliyorum. Ne zaman senin, Begonvil'in veya herhangi bir hayvansever blog arkadaşımın sayfasında sahiplenilmeyi bekleyen paticikler görsem içim cız! ediyor.
  Ne zor çaresiz kalmak :( Elimden gelse hepsini alıp bağrıma basar, kendim yemem onlara yediririm.
  Bir an önce emeklilik günlerimin gelmesini ve kocaman bahçemde gücümün yettiğince bir sürü patiye annelik yapabilmeyi diliyorum.
  Vicdan ile Süzme Karapatiyi öpüyor, öpüyor, öpüyorum.
  Canımsın be colette'm, gelecekteki komşum benim! :)

  YanıtlayınSil
 4. Evet ama insanların da Vicdan gibi ölmeye yatmaktan vazgeçmesi için en dipteki anlarında kurtaracak bir "şey" olmalı, belki bir "El" belki bir "İş" belki bir "inanç", "yaren" ya da başka bişey...
  Allah kimseyi darda koymasın, her daim bir çıkış yolu versin... Kimseyi derken, kâh hayvanları, kâh insanları... Sizin bu darda kalan kedilere, köpeklere, hayvanlara uzanan dost eliniz dilerim hiç boş kalmasın, hep tutulsun ve dahi öpülsün...

  YanıtlayınSil
 5. Nasıl güzeller maşallah bakmaya doyamadım. Canım ablam iyi ki varsınız.

  YanıtlayınSil
 6. İyiki varsın.Allah sizden razı olsun.Çok keyifli görünüyorlar sayenizde:)
  Sevgiler:)

  YanıtlayınSil
 7. Canım güzel bir şeyler görmek istedi, yine buraya uğradım :)

  YanıtlayınSil
 8. :)) Fotoğraflara bakarken ve yazdıklarınızı okurken yüzümde ve yüreğimde güller açıyor. Daha ne diyeyim!

  YanıtlayınSil